Drogi Rodzicu

Jeżeli chcesz pomóc Naszemu Przedszkolu wpłać 1% z ogólnej kwoty podatku Cała Państwa darowizna wróci do naszego przedszkola - dokładne informacje uzyskają Państwo na grupach.

Więcej

Sierpień 2022
P W Ś C P S N
« Sty    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Nasze przedszkole

Lokal i wyposażenie

Przedszkole Integracyjne nr 12 zlokalizowane jest w blisko 35 letnim budynku typu szwedzkiego na Osiedlu Centralnym. Sąsiaduje blisko ze Szkołą Podstawową Nr7 z oddziałami integracyjnymi.

Placówka znajduje się na placu o kształcie nieregularnego czworoboku.
Z południowej strony plac przedszkolny przylega do parkingu osiedlowego, z zachodu
i północy graniczy z chodnikiem i osiedlowym placem zabaw a od wschodu z drogą dojazdową do placówki.

Plac przedszkolny zagospodarowany jest w sposób mające dzieciom przybliżyć rodzaje lasu występujące na naszej szerokości geograficznej. Od bramy wita przychodzących las iglasty, który tworzą niskie odmiany jodły, świerków i krzewów iglastych.

1.1Las iglasty

Miedzy piaskownicą a magazynkiem znajduje się fragment lasu liściastego z brzozami, olchami i bukami. Wzdłuż południowego ogrodzenia jest zakątek lasu mieszanego, rosną tu sosny, jodły, kasztanowce, dęby.

1.2Las liściasty

Wejście do przedszkola to również fragmenty obszarów leśnych. Jedna strona to płożące krzewy iglaste i liściaste takie jak irgi, cisy, jałowce. Po drugiej stronie chodnika rosną krzewy i byliny spotykane na łąkach i w przydrożnych rowach.

Pomiędzy skrzydłami przedszkola od strony placu zabaw, znajdują się roślinne zakątki, jeden ziołowy porośnięty bylinami mięty, melisy, tymianku, majeranku, macierzanki Drugi to miniatura leśnej polany porośnięta wrzosami, poziomkami i różnymi rodzajami traw. Trzeci to rabata kwiatowa z tradycyjnymi bylinami ogrodowymi. A ostatni to tajemniczy gaik gdzie rosną krzewy i bluszcze osłaniające część budynku.

1.31.4
Ogrody

1.5 1.6
Rabaty

Dzięki takiemu zagospodarowaniu terenów zielonych dzieci mają możliwość śledzenia zmian zachodzących w przyrodzie, nawet w miejscach normalnie niedostępnych bezpośredniemu oglądowi.
Na placu znajdują się również miejsca do zabawy dla dzieci: piaskownice, domki, przełaźnie, drabinki, zjeżdżalnie, bujaki.

1.7 1.8
Plac zabaw grupy starsze

 1.9 1.10
Plac zabaw grupy młodsze

Budynek mimo, że stary jest nowocześnie urządzony i wyposażony. Wchodzących wita duże akwarium.

1.11 1.12

Funkcjonalnie urządzone szatnie zapewniają dzieciom swobodę ruchu i trening samodzielności przy rozpoznawaniu swoich szafek i wieszaczków.

1.13
Szatnia

Dzieci mają do dyspozycji cztery sale zajęć, salę gimnastyczną, pokój teatralny.
Ponadto znajdują się tu również gabinety logopedy i psychologa (wraz z gabinetem SI)
Sale zajęć swoim wyposażeniem dostosowane są do wieku dzieci w nich przebywających.
Dzieci młodsze mają do dyspozycji niższe meble dostosowane do ich wzrostu.
Dla zapewnienia młodszym dzieciom pełnego komfortu np. podczas odpoczynku, przedszkole podzielone między dzieci młodsze oraz na skrzydło dzieci starszych. W każdej sali znajduje się sprzęt komputerowy, telewizor oraz w grupach starszych rzutnik multimedialny.

1.14 1.15
Sala grupy niebieskiej

1.16
Łazienka grupy niebieskiej

1.17 1.18
Sala grupy zielonej

1.19
Łazienka grupy zielonej

1.20 1.21
Sala grupy czerwonej

1.22
Łazienka grupy czerwonej

1.23
Sala grupy żółtej

1.24
Łazienka grupy żółtej

W gabinetach logopedy i psychologa zgromadzone są pomoce dydaktyczne niezbędne do prowadzenia zajęć z dziećmi.

1.25 1.26 1.27 1.28

W salach również każda z nauczycielek ma pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju czy też innych zajęć pedagogicznych z dziećmi niepełnosprawnymi czy zdrowymi. Przedszkole posiada salę i sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć metodą SI i Integracji polisensorycznej – poznawanie świata zmysłami.

Sala gimnastyczna wyposażona jest w drabinki i drobny sprzęt rehabilitacyjny niezbędny do prowadzenia zajęć korekcyjnych i innych zajęć typu ruchowego w przedszkolu. Jest tam też basen kulkowy.

 1.29 1.30

1.31 1.32

Do sali przylega łazienka z wanną do hydromasażu i matą jonizująca.

1.33 1.34

Nowocześnie wyposażona i urządzona kuchnia dostarcza dzieciom zbilansowane posiłki dostosowane do ich potrzeb, również dla dzieci ze specyficznymi dietami (np. dzieci autystyczne).

1.35